Banery

Treść strony Aktualności

Zajęcia w ramach kół przedmiotowych zostały zrealizowane!

Zakończyły się projektowe zajęcia w ramach kół matematycznych, programistów, chemików, fizyków, biologów i badaczy zakamarków wszechświata, które trwały od 2021 r. do 2023 r. Każda grupa uczniów zrealizowała minimum 80 godzin lekcyjnych, podczas których nauczyciele realizowali zagadnienia zawarte w programie opracowanym  na potrzeby projektu  przez zewnętrznych ekspertów. Nauczyciele, poza obowiązkowym programem,  mieli także możliwość realizacji zagadnień dopasowanych do potrzeb, umiejętności i zainteresowań uczniów.

Zajęcia zrealizowane zostały w  72 kołach, a wsparciem zostało objętych 840 uczniów.

Oprócz zajęć szkolnych uczniowie uczestniczący w kołach chemików, fizyków, biologów i badaczy zakamarków wszechświata mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach poza szkołą. Specjalnie dla nich,  na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Akademia Nauki Ewelina Zalewska zorganizowała zajęcia w laboratoriach na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uczniowie  pod okiem pracowników dydaktycznych uniwersytetu zdobywali cenne doświadczenie w pracy badawczej
i laboratoryjnej.

Tak o zajęciach na uniwersytecie mówią uczennice III klasy  LO z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu – Dobrzyniu: „W ramach projektu dwukrotnie odwiedziliśmy Wydział Chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas pierwszych zajęć przeprowadzaliśmy doświadczenia z zakresu chemii organicznej. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają zajęcia na studiach i poznać dokładne wyposażenie nowoczesnej pracowni chemicznej. Za drugim razem wykonywaliśmy doświadczenia z zakresu chemii nieorganicznej, które pozwoliły nam przypomnieć sobie i usystematyzować  wiadomości ze szkoły, co jest szczególnie cenne przed egzaminem maturalnym. Poznaliśmy chemię od bardzo ciekawej, doświadczalnej strony. Zarówno pierwsze, jak i drugie zajęcia były bardzo interesujące, a prowadzący w sposób ciekawy i przystępny dzielili się z nami swoją wiedzą. Ponadto wszystkie doświadczenia były przeprowadzane w warunkach bezpiecznych i profesjonalnych”.  

Oto relacja filmowa z warsztatów, w których uczestniczyli uczniowie z III LO w Brodnicy:

https://www.youtube.com/watch?v=He-fu1gsaJY

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i wszystkim osobom z ramienia szkół i organów prowadzących za zaangażowanie w realizację celów i założeń projektu.

wstecz

Kontakt

 

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Departament Edukacji
Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych

 

BIURO PROJEKTU:
ul. Szosa Bydgoska 52, 87-100 Toruń
Pok 256, II piętro budynku Arpol

 

Informacji udzielają:

Beata Laskowska
tel. 728 494 690
e-mail: b.laskowska@kujawsko-pomorskie.pl

Monika Sanocka
tel. 795 181 950
e-mail: m.sanocka@kujawsko-pomorskie.pl

 

Departament Edukacji
ul. Szosa Bydgoska 52, 87-100 Toruń

 

Adres wysyłkowy:

Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
dopisek "RNŚ II"

 

Sekretariat   
tel. 56 621 87 79
e-mail: edukacja@kujawsko-pomorskie.pl


Godziny pracy interesantów
w Urzędzie Marszałkowskim:

Poniedziałek: 8:00-15:00
Wtorek: 8:00-16:30
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-13:30

 

Mapa dojazdu do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu